خانه > مردم هزاره, حقوق سیاسی, سیاست > پیام مردم هزاره برای نمایندگان شان در پارلمان

پیام مردم هزاره برای نمایندگان شان در پارلمان

شبکه سراسری مردم هزاره: پس از شکست حکومت منفور طالبان؛ مردم هزاره با حضور گسترده ی دربرنامه های مختلف اجتماعی وسیاسی و تلاش فراوان در جهت حاکمیت دموکراسی و قانون، ثابت کردند که برای رفتن به سوی یک جامعه مدنی وایده آل پیش گام اند.

مردم ما با آنکه ازهر صفحه تاریخ چند قرن اخیر، رنج های وغمهای فراوانی را در دل دارند و با جنایاتی مانند نسل کشی، کوچ اجباری، غصب زمین، تبعیض و حق تلفی های زیاد دیگر رو برو بوده اند؛ حضور گسترده شان درصحنه جدید حیات سیاسی کشور برای همه ی ما قابل قدر وافتخاراست. ولی با همه ی اینها ما کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم. امسال در انتخاب پارلمانی کشور مردم ما با قبول کردن خطرهای احتمالی، با حضور پررنگ شان در انتخابات، ده ها وکیل را به پارلمان فرستادند تا یکبار دیگر ثابت کنند که ادعاهای اقلیت واکثریت در کشور دروغ محض است. گرچه این تعداد وکیل هزاره راه یافته در پارلمان، نسبت به جمعیت هزاره ها کم است.

با این وجود این حضور با آنکه می تواند جواب دندان شکنی برای مدعان اکثریت واقلیت در کشورباشد، آخر ماجرا نیست. اکنون مرحله ی حساس تری در پیش است که باید به آن با چشم های باز نگاه کرد وانتخاب درستی داشت. مردم ما همانطوری که با قبول کردن هرگونه خطر، به پای صندوق های رای رفتند تا به نامزدهای دلخواه شان رای دهند وآنها به عنوان مدافعان حقوق تلف شان در جایگاه قانون گذاری کشور بفرستند، از آنها میخواهند تا با مدیریت وهماهنگی درست، در راه برقراری عدالت ومبارزه با شئونیزم قدم بگذارند.

مردم هزاره حال از وکلای شان در پارلمان می خواهند که از هرگونه سازش با دشمنان قسم خورده مردم ما دوری کنند ویکبار دیگر تجربه تلخ پنج سال گذشته آقای محقق را تکرار نکنند وبا درنظرداشت همه ی حق تلفی ها ورنج های مردم خود، متحدانه عمل کنند. این پارلمان با حضور گسترده ی ومدیریت دقیق وموثر تان باید صحنه ی تاریخی مبارزه با جنایات تاریخی، تبعیض وحق تلفی باشد. همچنان شما می توانید با همکاری کامل با وکلای مستقل اقوام ستمدیده کشور به شمول سایر وکلای ترک تبار کشور، پارلمان را به یک پارلمان موثر ومدافع حقوق مردم تبدیل کنید.

اکنون باید بیدار بود وهوشیار؛ حالا مرحله ی بسیار حساس کاری شما در شروع پارلمان است. به یاد داشته باشید که مردم ما هیچگاهی حاضر نیست که نمایندگانشان برای ریاست پارلمان، به قصابان مردم هزاره چون سیاف، قانونی وکسانی دیگری از تیم حکومت فاشیستی کرزی رای دهند. بیدار باشید که در همین روزها دسیسه های زیادی در جریان است، تا با وعده ی چرب، شما را ازمسیر اصلی تان منحرف کنند ویا هم با نیرنگ های دیگر در بین تان نفاق افگنی کنند وشما را ازهم بپاشانند.

در این مرحله آقای محقق با داشتن تجربه های تلخ پنج سال گذشته و وعده های دروغین کرزی در انتخابات ریاست جمهوری، باید بیشتر متوجه کارهایش باشد. مردم ما با وجود اشتباهات وغفلت های بی شمار جناب عالی، بازهم ده ها هزار رای را به صندوق شما ریختند تا شما را به عنوان اولین وکیل ازنگاه بالا بودن رای، سرخ رو به پارلمان بفرستند، ولی این به این معنی نیست که شما بازهم غفلت کنید وبعد آنرا به گردن این و آن بیاندازید.

هر وکیلی از مردم هزاره به شمول آقای محقق، اگر اینبار اشتباه کرده وتجربه های تلخ گذشته را تکرار کند، از بودنشان نبودنش بهتر خواهد بود.

به یاد داشته باشید، این قانونی وسیافی که دراین روزها با نیرنگ وحیله های بی شمار و وعده های دروغین دروازه شما را می کوبند وداد از اتحاد می زنند، همان قصابان افشارهستند، اینها همان کسانی هستند که هجده سال پیش در یک شب دوازده هزار، هزاره را در افشار قتل عام کردند، اینها کسانی هستند که هجده سال پیش 2500 دختر هزاره را بعد از تجاوز در مرز پاکستان در ازای 2000 کلداربه عرب ها فروختند. اینها کسانی هستند که ازسینه های زنان هزاره و سران جوانانشان، در پایه های برق نمایشگاه ساخته بودند. چند روز دیگر هجدهمین سالیاد همین قتل عام است ومردم شما که شما با رای آنها به اینجا رسیده اید از شما می خواهند تا در جهت محاکمه ی این افراد تلاش کنید.

مردم ما امیدوارند تا شما قبل از هر تصمیم در پارلمان کشور، یکبار به تاریخ و رنج و حق تلفی علیه مردم خود فکر کنید، مردم هزاره می خواهند تا قبل از هر تصمیمی به سوی افشار یک نگاه بیاندازید، صدای عدالت خواهی وشیون کودکان وزنان هزاره هنوز از آن ویرانه ها بلند است.

کسانی چون سیاف، قانونی وتیم کرزی بارها به شما امتحان پس داده اند، شما به یاد دارید که در زمان ریاست یونس قانونی در پارلمان اول، مردم هزاره چگونه تحقیر وتوهین شدند وچگونه در بهسود، دایمیرداد، غزنی، کابل ویکاولنگ مورد هجوم مسلحانه کوچی ها قرار گرفتند ولی این آقا به عنوان رییس پارلمان کشور، یک حرفی هم نگفت. شما می دانید که پاکسازی مردم هزاره از قوه مجریه کشور هم از برکت همین آدم وهمکاری قصاب دیگر چون سیاف بود.

مردم ما کوله بار سنگینی از سرکوب، قتل عام، حق تلفی، رنج ومصیبت های تاریخی را با خود حمل می کنند. شما باید در مقابل رای اعتماد که از دست های پر آبله ی مردم گرفته اید، مسئول باشید ومسئول بمانید. ما امید وارم شما با هماهنگی واتحاد تان در پارلمان، با همکاری دیگر وکلای مستقل اقوام ستمدیده ی کشوروبه خصوص برادران ترک تبار، با موفقیت تمام به پیش روید.

هزاره ها از هرمنطقه واز هر مذهب و دینی که هستند متحد وهماهنگ هستند ونمی گذارند دیگر دست های فاشیزم ومارهای در آستین به نام مذهب آنها را ازهم بپاشند. ما بی شماریم، قدرت ونیروی فراوان داریم. باید به یاد داشته باشیم که آینده ی ما وابسته به اتحاد ماست.

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s